Psi behawiorysta - Rzeszów

Psi behawiorysta to osoba, która dysponuje szeroką wiedzą na temat szkolenia czworonogów. Jej praca ma na celu pomóc z różnymi lękami, problemami z przystosowaniem do konkretnych warunków czy analizowaniem pewnych zachowań. Zdarza się, że zwierzak stwarza prawdziwe problemy swoim opiekunom. Profesjonalny behawiorysta dla psów rozumie emocje czworonogów i zależności, które pozwalają na wykluczenie niektórych zachowań. To specjalista łączący w swojej pracy wiele dziedzin – m.in. medycynę weterynaryjną, psychologię, biologię, etologię czy neurofizjologii. Dzięki temu behawiorysta może z łatwością wykryć źródło problemu, a także opracować odpowiednie metody radzenia sobie z nim.

Behawiorysta dla psów sprawdzi się przede wszystkim w przypadku zwierząt przygarniętych ze schroniska, ale nie tylko. To dobry wybór także w sytuacji, kiedy pies już na samym początku wykazuje niepokojące zachowania. Właściciele często nie zdają sobie sprawy z powodów takiego zjawiska. Niektóre zwierzęta bywają bowiem agresywne, a inne – nadmiernie wycofane, bojące się kontaktu z ludźmi. Psi behawiorysta pomaga poznać powód i doradzić właścicielom, jak skutecznie wyeliminować problem, by wpłynąć na komfort współistnienia z czworonożnym przyjacielem.

Organizujemy szkolenia szczeniąt i dorosłych zwierząt. Na takich spotkaniach ze specjalistami pupile są uczone reagowania na komendy oraz poprawnego zachowania np. w trakcie spacerów czy w domu.