Blog

Jakim zabiegom pielęgnacyjnym powinien być poddawany każdy pies?

Nie ulega wątpliwości, że posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale także mnóstwo obowiązków. W pierwszych miesiącach życia należy zadbać o prawidłowy rozwój czworonoga, wdrażanie dobrych nawyków oraz naukę podstawowych komend. Wychowywanie pupila to jednak nie wszystko. Pies wymaga bowiem stałej opieki, w tym różnorodnych zabiegów. Czy wiesz, jak prawidłowo zadbać o swojego przyjaciela?

Czytaj dalej

Na czym polega różnica pomiędzy trenerem a behawiorystą?

Posiadanie psa to nie tylko niewątpliwa przyjemność, ale także szereg ważnych obowiązków. Często zdarza się, że pupil jest nieposłuszny lub posiada złe nawyki, które trudno samodzielnie zwalczyć. Wówczas u każdego rozsądnego właściciela pojawia się pomysł, aby skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Czytaj dalej

Czy tylko szczeniaki mogą być poddawane szkoleniu?

Na przestrzeni kilku ostatnich lat świadomość właścicieli czworonogów znacząco wzrosła. Coraz więcej osób, w trosce o dobro swojego pupila, decyduje się na odbycie różnego rodzaju szkoleń pod okiem doświadczonego behawiorysty. W głowach zainteresowanych często pojawia się jednak wiele pytań, w tym między innymi o odpowiedni wiek psa do rozpoczęcia nauki.

Czytaj dalej